Strona główna » #06 Gówniana góra

#06 Gówniana góra

Ja nie wiem co to jest, ale raz na jakiś czas zaczyna narastać taka gówniana góra. Zupełnie jak by wszystkie problemy chciały wystąpić jednocześnie w tym samym czasie. A mówię tutaj tylko i wyłącznie o sprawach prywatnych.

Zaczyna się niewinnie

Trzeba skosić trawnik, bo w weekend ma być jakiś grill, z okazji… wszystkich zaległych okazji. No to może warto też rozłożyć trampolinę dla dzieci. Tylko trzeba poczekać, bo sąsiedzi podłączają sobie prąd i przekopali rów przez całą ścieżkę, więc nie przejadę samochodem. No i jeszcze mam do pisania trochę tekstów dla klienta, więc ciężko mi będzie rozłożyć trampolinę wieczorem po pracy. Będzie trzeba wygospodarować na to jeden dzień.

Muszę też przełożyć termin drugiego szczepienia – ciągle nie odpowiadają tam na maila, trzeba będzie zadzwonić. Muszę też zmienić w końcu opony, bo już prawie lato, i wymienić spaloną żarówkę, i zrobić serwis klimatyzacji, i jest jakiś problem z bagażnikiem. Trzeba to koniecznie załatwić przed wakacjami, bo potem będzie sraka. Nie spakujemy się. No i jest jeszcze ten ważny temat…  też do załatwienia przed wakacjami. 

No i w sumie kosiarka to by się nowa przydała, bo stara jest niewydolna. To bez sensu jest. Nowa, o większej mocy, z zapasowym akumulatorem. No i trzeba naprawić huśtawkę. I pójść z kotem do weterynarza w końcu.

Uzbierało się tego trochę

Zakładam trello, żeby o niczym nie zapomnieć. Idzie mi całkiem nieźle. Ogarniam jedno zadanie, drugie, trzecie. Ale kiedy likwiduję jedne, w zakładce “nowe” pojawiają się kolejne – jedno, drugie, trzecie… Nic nie ubywa.

I wtedy psuje się auto. I to psuje się tak, że musi je odebrać laweta.

Dzień później dzwonię do warsztatu. Oni też są oblężeni. Mówią, że będą mieli czas zajrzeć dopiero w kolejnym tygodniu. Co oznacza, że część rzeczy, które miałem do zrobienia w tym tygodniu pozostaną nie zrobione, bo potrzebuję do nich auta.

(…)

Słuchaj całości w podcaście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *